OKAČ kompresory s.r.o. - prodej kompresorů > ÚPRAVA VZDUCHU > Odvod a zpracování kondenzátuProdej kompresorů OKAČ kompresory s.r.o.

Prodej kompresorů OKAČ kompresory s.r.o.

Kompresory pro každého

u nás si vybere opravdu každý. Máme kompresory jak pro řemeslníky a malé dílny, tak pro velké firmy

Pístové kompresory Pístové kompresory

malé bezolejové kompresory integrované v praktické multifunknční skříni

Šroubové kompresory Šroubové kompresory

šroubové kompresory pro zákazníky z oblasti řemeslnictví a dílenských provozů

Pojízdné kompresory Pojízdné kompresory

vysoce kvalitní pojízdné dieslové kompresory s jednoduchým způsobem obsluhy.

 

Odvod a zpracování kondenzátu

Odpouštění kondenzátu

Máme-li již vzduch zbaven nečistot a vlhkosti, je zapotřebí se zamyslet nad tím, jak vypouštět kondenzát ze všech zařízení, které jej nasbíraly či naakumulovaly. Odloučený kondenzát se vyskytuje ve vzdušníku, je vypouštěn ze sušičky a rovněž z filtrů. Ruční odpouštění přináší díky možnosti selhání lidského faktoru nebezpečí, že pracovníci údržby opomenou kondenzát odpustit a ten pak může poškodit zařízení, která jej separují ze vzduchu.
Automatické odpouštěče kondenzátu jsou optimálním řešením tohoto problému. Sami si detekují hladinu kondenzátu a zajišťují jeho včasné, pravidelné a samostatné odpouštění.

Separace vody z kondenzátu

Kondenzát odstraněný ze stlačeného vzduchu musí být díky olejům a spalinám likvidován stejně jako oleje, což je velice nákladné.
Pořiďte si separátor voda-olej a ušetřete finance rovněž zde! Kondenzát totiž obsahuje přes 90 % vody a pouze do 10 % olejových a mechanických nečistot.
Separátory voda-olej umí oddělit chemickou cestou veškerou vodu a vyčistit ji na takovou úroveň, že ji můžete vylít přímo do kanálu. A jako oleje již likvidujete o 90 % méně odpadu...